BGP

Νέα

  • Τι είναι ένας διαχωριστής οπτικών ινών;

    Τι είναι ένας διαχωριστής οπτικών ινών;

    Στις σημερινές τυπολογίες οπτικών δικτύων, η εμφάνιση του διαχωριστή οπτικών ινών συμβάλλει στο να βοηθήσει τους χρήστες να μεγιστοποιήσουν την απόδοση των κυκλωμάτων οπτικών δικτύων.Ο διαχωριστής οπτικών ινών, που αναφέρεται επίσης ως οπτικός διαχωριστής ή διαχωριστής δέσμης, είναι μια ολοκληρωμένη κατανομή οπτικής ισχύος με οδηγό κυμάτων...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Πώς να χρησιμοποιήσετε και να αγοράσετε το Fiber Patch Panel για καλύτερη διαχείριση καλωδίων

    Πώς να χρησιμοποιήσετε και να αγοράσετε το Fiber Patch Panel για καλύτερη διαχείριση καλωδίων

    Πώς να χρησιμοποιήσετε το Fiber Patch Panel;Τα patch πάνελ ινών (Κατασκευαστές Rack & Enclosures - China Rack & Enclosures Factory & Suppliers (raisefiber.com) είναι απαραίτητα για συστήματα καλωδίωσης υψηλής πυκνότητας, πώς να τα χρησιμοποιήσετε για την ανάπτυξη ενός δικτύου; Σε αυτήν την ενότητα, το γ...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Κασέτα ινών για εφαρμογές δικτύωσης υψηλής πυκνότητας

    Κασέτα ινών για εφαρμογές δικτύωσης υψηλής πυκνότητας

    Όπως είναι γνωστό, οι κασέτες οπτικών ινών αποτελούν ουσιαστικό μέρος του συστήματος διαχείρισης καλωδίων, το οποίο επιταχύνει σημαντικά τον χρόνο εγκατάστασης και μειώνει την πολυπλοκότητα της συντήρησης και ανάπτυξης του δικτύου.Με την ταχεία ανάπτυξη των υψηλών απαιτήσεων για δίκτυα υψηλής πυκνότητας...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Τι είναι η κασέτα ινών;

    Τι είναι η κασέτα ινών;

    Με την ταχεία αύξηση του αριθμού των συνδέσεων δικτύου και των μεταδόσεων δεδομένων, η διαχείριση καλωδίων θα πρέπει επίσης να λαμβάνει επαρκή προσοχή στις αναπτύξεις κέντρων δεδομένων.Στην πραγματικότητα, υπάρχουν κυρίως τρεις παράγοντες που επηρεάζουν την αποτελεσματικότητα της εύρυθμης λειτουργίας του δικτύου...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Καλώδιο επικάλυψης οπτικών ινών OM5

    Καλώδιο επικάλυψης οπτικών ινών OM5

    Ποια είναι τα πλεονεκτήματα του καλωδίου ενημέρωσης οπτικών ινών om5 και ποια είναι τα πεδία εφαρμογής του;Η οπτική ίνα OM5 βασίζεται στην οπτική ίνα OM3 / OM4 και η απόδοσή της επεκτείνεται για να υποστηρίζει πολλαπλά μήκη κύματος.Η αρχική σχεδιαστική πρόθεση της οπτικής ίνας om5 είναι να ανταποκρίνεται στη διαίρεση μήκους κύματος...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Πώς να πραγματοποιήσετε επιθεώρηση ασφαλείας σε βραχυκυκλωτήρα οπτικών ινών;

    Πώς να πραγματοποιήσετε επιθεώρηση ασφαλείας σε βραχυκυκλωτήρα οπτικών ινών;

    Ο βραχυκυκλωτήρας οπτικής ίνας χρησιμοποιείται για την κατασκευή βραχυκυκλωτήρα από τον εξοπλισμό στον σύνδεσμο καλωδίωσης οπτικών ινών.Συχνά χρησιμοποιείται μεταξύ οπτικού πομποδέκτη και τερματικού κουτιού.Η επικοινωνία δικτύου απαιτεί όλος ο εξοπλισμός να είναι ασφαλής και ξεμπλοκαρισμένος.Εφόσον μια μικρή αστοχία ενδιάμεσου εξοπλισμού θα προκαλέσει το σήμα μεταξύ...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Ποια είναι τα χαρακτηριστικά της ίνας μονής λειτουργίας;

    Ποια είναι τα χαρακτηριστικά της ίνας μονής λειτουργίας;

    Ίνα μονής λειτουργίας: ο κεντρικός γυάλινος πυρήνας είναι πολύ λεπτός (η διάμετρος του πυρήνα είναι γενικά 9 ή 10) μ m), μπορεί να μεταδοθεί μόνο ένας τρόπος οπτικής ίνας.Η διατροπική διασπορά της ίνας μονής λειτουργίας είναι πολύ μικρή, η οποία είναι κατάλληλη για απομακρυσμένη επικοινωνία, αλλά υπάρχουν και διασπορές υλικών...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Οδηγός κιτ μετατροπής σύνδεσης MTP Pro

    Οδηγός κιτ μετατροπής σύνδεσης MTP Pro

    Χρήση MTP ®/ Όταν ο βραχυκυκλωτήρας οπτικών ινών MPO είναι καλωδιωμένος, η πολικότητα και η κεφαλή αρσενικού και θηλυκού είναι παράγοντες που χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής, γιατί μόλις επιλεγεί λάθος πολικότητα ή κεφαλή αρσενικού και θηλυκού, το δίκτυο οπτικών ινών δεν θα μπορεί να πραγματοποιήσει επικοινωνία σύνδεση.Επιλέξτε λοιπόν το ρι...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Τύπος καλωδίου patch οπτικών ινών MPO / MTP, αρσενικό και θηλυκό βύσμα, πολικότητα

    Τύπος καλωδίου patch οπτικών ινών MPO / MTP, αρσενικό και θηλυκό βύσμα, πολικότητα

    Για την αυξανόμενη ζήτηση για σύστημα οπτικής επικοινωνίας υψηλής ταχύτητας και υψηλής χωρητικότητας, ο σύνδεσμος οπτικών ινών MTP/MPO και ο βραχυκυκλωτήρας οπτικών ινών είναι ιδανικά σχέδια για την κάλυψη των απαιτήσεων καλωδίωσης υψηλής πυκνότητας του κέντρου δεδομένων.Λόγω των πλεονεκτημάτων τους για μεγάλο αριθμό πυρήνων, μικρό όγκο και υψηλή...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Τι είναι το καλώδιο οπτικών ινών;

    Τι είναι το καλώδιο οπτικών ινών;

    Καλώδιο επικάλυψης οπτικών ινών: Μετά την επεξεργασία του καλωδίου οπτικών ινών και του συνδέσμου οπτικών ινών μέσω μιας συγκεκριμένης διαδικασίας, στερεώστε τον σύνδεσμο οπτικών ινών και στα δύο άκρα του καλωδίου οπτικών ινών, έτσι ώστε να σχηματιστεί ένα καλώδιο οπτικών ινών με καλώδιο οπτικών ινών στη μέση και οπτική ίνα γ...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Διαφορές καλωδίου εμπλάστρου οπτικών ινών LC/SC/FC/ST

    Διαφορές καλωδίου εμπλάστρου οπτικών ινών LC/SC/FC/ST

    μεταξύ συνδετήρων οπτικών ινών Οι βραχυκυκλωτήρες οπτικών ινών ταξινομούνται γενικά με την εγκατάσταση συνδετήρων.Οι σύνδεσμοι βραχυκυκλωτήρα οπτικών ινών FC, ST, SC και LC είναι συνηθισμένοι.Ποια είναι τα χαρακτηριστικά και οι διαφορές αυτών των τεσσάρων βραχυκυκλωτικών ινών οπτικών ινών...
    Διαβάστε περισσότερα
  • Fiber Pigtail

    Fiber Pigtail

    Η πλεξίδα ινών αναφέρεται σε έναν σύνδεσμο παρόμοιο με ένα μισό βραχυκυκλωτήρα που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας οπτικής ίνας και ενός συζεύκτη οπτικών ινών.Περιλαμβάνει έναν σύνδεσμο βραχυκυκλωτήρα και ένα τμήμα οπτικής ίνας.Ή συνδέστε εξοπλισμό μετάδοσης και βάσεις ODF κ.λπ. Μόνο το ένα άκρο του οπτικού...
    Διαβάστε περισσότερα
123Επόμενο >>> Σελίδα 1/3